به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی حسین هاشمی تختی ، احمد سلیمی یکی از دو دانش آموز هرمزگانی است که موفق به کسب رتبه نهم کنکور ریاضی فیزیک کنکور ۹۷ شده است.
این دانش آموز که در مدرسه اسدپور ناحیه دو بندرعباس در رشته ریاضی فیزیک تحصیل می‌کرده نخستین هرمزگانی‌ست که موفق به کسب این رتبه از کنکور می شود.
حسین هاشمی تختی نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس ، قشم ، حاجی آباد ، خمیر و ابوموسی ، با هدف آشنایی نزدیک و همچنین تقدیر از سلیمی، به دیدار این دانش آموز و خانواده وی رفته است.
حسین هاشمی تختی در این دیدار، اظهار داشت: آنچه که در حوزه پیشرفت جوامع از همه ابزارها و امکانات مهمتر و تعیین کننده تر به شمار می رود، انگیزه، استعداد و همت افراد است، که تلاقی این عناصر در یک فرد سبب می شود بسیاری از فرمول ها و پیش بینی ها و معادلات بهم بخورد و سبب خلق دستاوردهای قابل اعتنا شود.
وی ضمن قدردانی از حمایت ها، پشتیبانی ها و تشویق های خانواده سلیمی، اضافه کرد: مشاهده پدیده های علمی، فرهنگی و ورزشی از نقاط مختلف نشان دهنده وجود نیروهای مستعد است که بعضا در شرایطی ناعادلانه تر از سایر رقبای خود قرار دارند.
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وضعیت حوزه آموزشی هرمزگان در دو سه دهه گذشته افزود: دغدغه ما در این سال ها ارتقا جایگاه آموزش عمومی و آموزش عالی استان بوده که کسب رتبه های تک رقمی توسط فرزندان استان نشانه های روشنی از خیز هرمزگان به سوی توسعه بهتر و بیشتر حوزه آموزش و تاکید بر فرهنگ توسعه علمی و آموزشی است.
وی از احمد سلیمی به عنوان فردی برجسته و از افتخارات استان هرمزگان یاد و تاکید کرد: آقای سلیمی توقعات را از خود بسیار بالا برده اند و انتظار همه بر این است که وی بتواند به مدارج بالای رشته های قابل انتخاب خود در علوم ریاضی و فیزیک دست یابد و برای خود، کشور و دنیا منشا تاثیرات مطلوب باشد.
هاشمی تختی گفت: آینده استان و کشور به دست افراد با استعداد، شایسته و با انگیزه همانند آقای سلیمی ساخته می شود و جا دارد از مادر گرامی ایشان که پس از فوت پدر بزرگوارشان به مدت ۱۳ سال زحمات بی بدیلی کشیده اند نیز به طور ویژه قدردانی کنیم.
نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس در پایان یادآور شد: ارتقا فرهنگ نخبه پروری و شایسته سالاری از نیازهای اساسی کشور است که هر چه ارتقا پیدا کند ما شاهد افزایش انگیزه بیشتر در بین جوانان خواهیم بود.
وی هدف اساسی و اصلی از دیدار خود با خانواده سلیمی را تشویق و قدردانی از این دانش آموز هرمزگانی و همچنین تاکید بر فرهنگ نخبه پروری و شایسته سالاری عنوان کرد، و افزود: مسئولان حداقل کاری که می توانند برای تقویت فرهنگ نخبه پروری در استان انجام دهند حمایت های معنوی است که امید می رود تداوم این حرکت سبب تشویق نسل های آینده نیز شود.
در ادامه این دیدار احمد سلیمی و مادر وی، در گفت وگویی صمیمی با هاشمی تختی به بیان وضعیت کلی زندگی، و همچنین روند طی شده این دانش آموز تا مقطع کنکور پرداختند.
انتها/