به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی حسین هاشمی تختی ضمن تبریک مناسبت روز خبرنگار و گرامیداشت شهدای این عرصه طی گفتگوی خبری گفت: جا دارد این مناسبت را به طور ویژه تر به تمامی فعالان عرصه رسانه و خبر در هرمزگان تبریک و تهنیت بگوییم.
وی  ‌با اشاره به چالش‌های موجود در حوزه رسانه، خبر و مطالبه گری یادآور شده است: درست است که مطالبه گری ریشه در فرهنگ نهادینه شده جوامع دارد اما تاثیر مردم و رسانه ها بر یکدیگر برای تحقق مطالبه گری در واقع در ارتباطی تنگاتنگ باهم قرار دارد به این معنی که جامعه ای در مطالبه گری موفق است که رسانه های آن بتوانند به طور استاندارد مطالبه گری کنند و از طرفی رسانه‌هایی موفق هستند که از بستر جوامع مطالبه‌گر جوانه می‌زنند از همین روست که نقش خبرنگار در ارتباط با اقشار مختلف جامعه خود می تواند بسیار تعیین کننده باشد، چراکه تنها در این صورت است که مطالبات واقعی مردم به دغدغه‌های رسانه‌ای و سرانجام مسئولان و حاکمیت تبدیل می شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس، ضمن قدردانی از تلاشهای دست اندرکاران حوزه رسانه و خبرنگاران فعال در استان، وضعیت رسانه ها و حوزه مطالبه گری استان را خاص خوانده و افزوده است: متاسفانه در سال های اخیر بنا بر دلایلی نامعلوم شاهد افت محسوس تولیدات تحلیلی و رسانه ای کارآمد و کناره گیری بسیاری از خبرنگاران از فعالیتهای خبری در استان هستیم طبق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده که بخشی از این افت ریشه در عدم حمایت های اصولی از فعالان واقعی عرصه خبر و رسانه دارد.
هاشمی تختی در ادامه عنوان کرد: بدون شک تداوم این وضعیت به سود هیچ کس نیست کما اینکه تاکنون نیز بسیاری از اتفاقات سیاسی و اقتصادی و همچنین اجتماعی آنگونه که باید مورد قلم فرسایی فعالان عرصه خبر رسانه قرار نمیگیرند.
وی افزود: از همین رو به طور جد خواهان حمایت کارآمد از فعالان عرصه خبر و رسانه هستیم که در این راه در گام نخست باید به رفع مشکلات معیشتی و رفاهی آنان توجه کنیم.
نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: اما در بعد سازمانی رسانه‌ها، نیز معتقد بر حفظ استقلال رسانه‌ها و خبرنگاران و همچنین پرهیز مسئولان قوای مختلف از دخالت، تهدید، تطمیع و یا فشار بر این عزیزان زحمتکش هستیم تا بتوانند در فضایی عاری از ترس و اضطراب به کار مقدس خود بپردازند.
هاشمی تختی در بخش پایانی این گفتگوی خبری ضمن تبریک مجدد روز خبرنگار به فعالان رسانه در هرمزگان اظهار امیدواری کرده است در شرایط موجود کشور همگان با نگاه به منافع عمومی جامعه، ضمن تزریق امید و مخابره اخبار درست مبتنی بر حقایق زمینه ساز اعتماد هر چه بیشتر بین مسئولان نظام و مردم باشند.
انتها/