به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی امشب در نشست هم اندیشی فرمانداران، روسای دادگستری، دادستان ها، فرماندهان انتظامی و مرزبانی سراسر استان که با حضور معاون دادستان کل کشور و معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، با بیان اینکه هماهنگی و ساز و کار مناسبی برای مقابله با مواد مخدر و سایر حوزه های قاچاق در استان شکل گرفته است،‌ اظهار داشت: در اینگونه نشست‌ها باید به طور همه جانبه و طی فرآیندی مبتنی بر گزارش‌ های تحلیلی امور را مورد بررسی قرار گیرد و به عنوان نمونه مشخص کنیم که مثلا وضعیت، حجم، اثرات و میزان شیوع مواد مخدر در استان و کشور به چه صورت است.
وی با بیان اینکه نگاه صرف به مبحث مقابله در موضوع مواد مخدر برای ریشه کنی این پدیده کافی نیست، افزود: عنصر مقابله، تنها بخشی از مبحثی کلی‌ تر به نام ریشه کنی مواد مخدر است.
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تجربیات و عملکرد خود طی دوره های مدیریتی استان پیرامون مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: نیازمند بازتعریف و تجدید نظر در برخورد با مواد مخدر هستیم، باید از خود بپرسیم که طی این دهه ها در این راه چقدر موفق بوده ایم؟
هاشمی تختی با اشاره به رایزنی های صورت گرفته در حوزه مرزی و فرامرزی در راه مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: علی رغم تمامی فعالیت ها و برنامه ها باز شاهد ورود مواد و بروز تبعات نامطلوب آن در جامعه هستیم.
نماینده شهرستان های بندرعباس، بندرخمیر، قشم، حاجی آباد و ابوموسی افزود: برای بازنگری عمومی و جامع در راه مقابله با مواد مخدر، باید به سمت راهکارهای جدید قانونی و لوایح کارآمد پیش برویم که مجلس در این راه می تواند نهایت همکاری را داشته باشد.
وی با اشاره به حجم بالای کشفیات و انهدام باندهای مواد مخدر در استان، اظهار داشت: باید روش های مقابله‌ای و برخوردی در حوزه مواد مخدر را به سمت و سوی کارآمدتر پیش ببریم تا شاهد ریشه کنی این پدیده باشیم.
هاشمی تختی در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از تلاش‌ های دست اندرکاران حوزه مقابله با مواد مخدر در استان، فعالیت در این راه را بسیار پرخطر و پرچالش توصیف و اضافه کرد: تلاش این عزیران اجری معنوی و اخروی دارد که ثمرات آن متوجه آینده جامعه است.
انتها/