به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی امشب در مراسم بزرگداشت مقام شامخ معلم و تجلیل از معلمان برگزیده استانی، ضمن تبریک این مناسبت با بیان اینکه تاکنون صحبت‌های زیادی پیرامون معلم و اهمیت نقش این قشر در توسعه جامعه بیان شده، اظهار داشت: بر این عقیده‌ایم که در عمل نیز باید برای ارتقا جایگاه معلم علم آموزی و همچنین مبحث معیشت معلمان بکوشیم.

وی با بیان اینکه حمایت‌ها از طرف مجلس می تواند در شکل تصویب قوانین کارآمد و تاثیرگذار باشد، افزود: اگر به معیشت و رفاهیات معلمان و جامعه فرهنگی توجه کافی و وافی نشود، نمی‌توان از این قشر انتظار تاثیرگذاری بالا داشت در حالی که معلم در سر کلاس درس فکر و ذهنش درگیر مسائل معیشتی و دغدغه های خانواده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ذهن مشغول و افسرده و درگیر مسائل رفاهی نمی‌تواند کارآیی لازم را در پی داشته باشد، تصریح کرد: از این روست که نشست های مجلس، و جلسات استانی مدام دغدغه رفع مشکلات معلمان و فضاهای آموزشی و سرانه‌های مربوطه را در ابعاد مختلف داریم.

وی با اشاره به اینکه نقش وزارت آموزش و پرورش در هر جامعه‌ای کلیدی و اساسی است، گفت: تنها به صرف صحبت کردن نمی توان انتظار داشت که تمامی مشکلات رفع و رجوع شود بلکه باید در عمل همه مسئولان و تصمیم سازان و تصمیم گیران به این مهم از سر اعتقاد و علاقه، همیت خود را نشان دهند.

هاشمی تختی با بیان اینکه معلمان با تمام دغدغه‌هایی که دارند، تاکنون کارنامه‌ای موفق از خود ارائه داده‌اند، یادآور شد: نمونه‌هایی بسیاری از معلمان داریم که با وجود اینکه خود از الام و مشکلات فراوان رنج می برند، اما تمامی ناراحتی های خود را در بیرون کلاس گذاشته و با نیرو و انگیزه و شادابی بالا وارد کلاس می شوند تا به وظیفه خود عمل کند.

*ناحیه دو بندرعباس: معلمان مجاهدان راه بصیرت هستند*
این نماینده مجلس همچنین در مراسم بزرگداشت روز معلم که توسط ناحیه دو آموزش و بندرعباس نیز طی روز گذشته برگزار شد، شغل معلمی را از شغل‌های خطیر جامعه دانست و اظهار داشت: به واسطه تلاش‌ها، تدابیر و همت معلمان، در این ده‌ها ایران اسلامی در دنیا در حوزه‌های علمی و تخصصی صاحب جایگاه در دنیا شده و در این راستا ما حرف‌ها برای گفتن داریم.

وی از معلمان به عنوان مجاهدان راه بصیرت یاد کرد و افزود: این معلم است که به جامعه مسیر و روشنایی می بخشد، و این قشر وظیفه دارد بدون توجه به شایعات و بحث‌های ناامید کننده، به مسیر خود در ساختن جامعه علمی کشور ادامه دهد.

*بندرخمیر: معلمان کارآمد و ماندگار نیاز اساسی حوزه آموزشی هرمزگان است/مرمت مدارس تخریبی در دستور کار قرار دارد*

هاشمی تختی در بین معلمان شهرستان خمیر، نیز ضمن تبریک این مناسبت با اشاره به نقش معلمی در جامعه و اهمیت شناساندن حق و باطل به قشر جوان، شهرستان خمیر را از شهرستان‌های پیشرو در بعد نیروی انسانی خواند و افزود: استان ما نیاز به معلمانی باسابقه و کارآمد دارد و این در حالیست که به دلیل درخواست تعدادی از معلمان برای انتقال به سایر استان‌ها، هر ساله استان در این راستا متضرر می شود که باید فکری اساسی برای آن شود.

وی ادامه داد: در شهرستان خمیر، توجه به توسعه فضاهای آموزشی و ترمیم و بازسازی مدارس تخریبی نیز از در کانون توجهات نمایندگان است که امید است دولت نیز در این راستا همکاری لازم را داشته باشد.

*مرکز بخش تخت:‌ گرفتاری‌های معلمان را باید حذف کرد/ اقدامات خوبی برای رفع مشکلات معلمان توسط مجلس در دست پیگیری است*
عضو کمیسیون عمران مجلس در مراسم روز معلم … نیز گفت: اگر خواهان تقویت حوزه های علمی، اقتصادی، دفاعی، فناوری و … هستیم باید حوزه علم آموزی و معلمی را تقویت کنیم.

وی همچنین خواستار افتتاح هنرستان کشاورزی تخت در سال جدید تحصیلی شد و اضافه کرد: این مرکز می تواند به صورت کاربردی تاثیرات خوبی را به جا بگذارد و می تواند نیروهای تخصصی خوبی را به جامعه تحویل دهد.

*قلعه قاضی: معلم وسیله هدایت جامعه است*
هاشمی تختی در جمع معلمان قلعه قاضی نیز با بیان اینکه مهمترین وظیفه معلمان شناساندن راه درست به جامعه به ویژه جوانان است، افزود: همه هر چه جامعه معلمانی فرهیخته‌تر داشته باشد.

وی گفت:‌ مناطقی همانند قلعه قاضی با توجه به ظرفیت‌های موجود در صورت توسعه بیشتر آموزشی می توانند در بعد معرفی مدیران و متخصصان با جامعه بیش از پیش به اثبات ظرفیت‌های خود روی بیاورند، از همین رو همواره بر توسعه و کیفیت‌بخشی واحدهای آموزشی و پرورشی در چنین نقاطی تاکید داریم.

*ناحیه یک بندرعباس:سهم آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس در توسعه علمی استان بی نظیر است*

عضو کمیسیون عمران مجلس در مراسم بزرگداشت روز معلم ناحیه یک بندرعباس نیز از این ناحیه آموزشی به عنوان یکی از بزرگترین نواحی آموزشی کشور با تعدد بالای دانش آموز و معلم یاد کرد و افزود: این ناحیه آموزشی نقشی انکارناپذیر در بدوش کشیدن بار آموزشی و پرورشی استان دارد.

وی با بیان اینکه دشمن همواره به دنبال ناامید ساختن و طرح نقشه های توطئه آمیز است، اضافه کرد: این معلم است که به درستی با روشن ساختن مسیر و هدایت افکار به سمت جهت های نیکو، راه درست را به جامعه نشان می دهد.

*آموزش و پرورش استثنایی: نیازمند افزایش سرانه فضا و نیروی انسانی در آموزش و پرورش استثنایی هستیم*

هاشمی تختی همچنین طی روزهای گذشته با حضور در جمع معلمان و مدیران آموزش و پرورش استثنایی بندرعباس و حضور در مدرسه استثنایی قایم از نزدیک در جریان امور آموزشی و مشکلات قابلیت‌های این مجموعه نیز قرار گرفت و ضمن تبریک مناسبت روز معلم، یادآور شد: شغل معلمی به خودی خود از جایگاه ویژه ای برخوردار است اما زمانی که این شغل در شرایط خاصی تر قرار می گیرد، هیچ کلمه و جمله ای نمی تواند تقدس آنرا بیان کند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان استثنایی و خانواده آنها تحت حمایت‌های ویژه آموزشی، مهارتی و مالی و امکاناتی قرار بگیرند، اضافه کرد: برای کاهش مشکلات خانواده‌های این عزیزان و جلوگیری از بازماندگی کودکان استثنایی از تحصیل،‌نیازمند افزایش سرانه فضاهای آموزشی برای این قشر هستیم.

انتها/