به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در مراسم روز پرستار که با حضور مسئولان و دو نماینده دیگر حوزه مرکزی استان برگزار شد، با بیان اینکه پرستاران در جامعه درمانی و سلامت بیشترین کلیدی ترین نقش ها را دارند، اظهار داشت: در واقع پرستاران تسکین دهنده آلام و دردهای روحی و جسمی بیماران و همچنین مجری دستورات پزشکان هستند و از این  حیث کاری بس خطیر دارند.
وی با بیان اینکه پرستاران تداعی کننده حضور حضرت زینب (س) در واقعه کربلا هستند، یادآور شد: این بانوی بزرگوار در بدترین شرایط، پرستاری از اهل بیت امام حسین (ع) را عهده دار شده بود که این رویکرد، بیانگر صبر و بردباری توام با خدمت خالصانه است.
نماینده حوزه انتخابیه حوزه مرکزی هرمزگان با بیان اینکه تقدیر از پرستاران همواره باید در دستور کار قرار داشته باشد، اضافه کرد: به حضور دکتر عابدی از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه در این مراسم و بازدید ایشان از زیرساخت های درمانی پزشکی استان، به عنوان یک فرصت بهینه برای اثبات و حقانیت خواسته های مردم استان، نگاه می کنیم که امید است این عضو کمیسیون تلفیق بتواند به توسعه بهداشت و درمان استان بیش از بیش کمک کند.
هاشمی تختی گفت: حوزه بهداشت و درمان هرمزگان، دارای زیرساخت های ناکافی در بعد چارت نیروی انسانی، و همچنین تجهیزاتی و فیزیکی است که نیازمند ایجاد تحولات کلان در این مبحث هستیم تا کمبودها جبران شود.
وی با بیان اینکه نمایندگان استان در کمیسیون تلفیق و کمیسیون بهداشت و درمان، به طور جد پیگیر این موضوع هستند، اظهار امیدواری کرد این پیگیری ها و رایزنی ها بتواند مشکلات را مرتفع سازد.
انتها/