به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در نشست با رئیس اتاق اصناف بندرعباس و روسای اتحادیه های صنفی با بیان اینکه بازار مسلمین حرمت دارد، اظهار داشت: یکی از خطاهای ما مسئولان این است که آنگونه که باید به بازار اهمیتی که باید داده شود را نداده ایم.
وی با بیان اینکه دین اسلام با حمایت های مالی افرادی همانند حضرت خدیجه (س) توانست خود را به تمام جهانیان عرضه کند، افزود: انقلاب اسلامی ایران نیز با حمایت بازاریان متدین و متعد به پیروزی رسید که این مثال ها از اهمیت بازار و تجارت در امور اسلام حکایت دارد و از همین روست که همگان باید به این مهم توجه کنند.
نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی در ادامه با بیان اینکه غفلت هایی در باب بازار صورت گرفته و می گیرد، گفت: در زمانی که مسئولیت استانداری هرمزگان را به عهده داشتم نیز برخی از حرکات و رفتارهای نادرست در قبال بازار صورت گرفته بود که در آن زمان برنامه هایی را برای حمایت بیشتر از بازاریان شروع کردیم که متاسفانه ناتمام ماند.
هاشمی تختی با بیان اینکه نباید به بهانه مقابله با قاچاق بازاریان را اذیت و آزار داد، گفت: هیچ نیروی حق ندارد بدون توجیهات منطقی و قانونی به بهانه مقابله با قاچاق وارد بازار شود.
وی اضافه کرد: برخی از رفتارها و دیدگاه ها به حد نامطلوبی بازاریان را در آزار داده و می دهد که باید جلوی این رفتارهای ناپسند گرفته شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس از بازاریان خواست در تدوین و تهیه لوایح مرتبط با بازار برای تقویت قوانین موجود مشاوره های لازم را به نمایندگان بدهند تا از این رهگذر بتوان قوانین لازم و کارآمدتری را تصویب کرد.
وی با اشاره به اینکه دولت نیز در راستای حمایت از بازار خوب رفتار نکرده است، بیان داشت: در حوزه سئوالات اقتصادی از ریاست جمهوری جز نخستین نفرات بوده ام چرا که بر این عقیده ام حمایت از دولت تنها با مداحی میسر نمی شود بلکه باید انتقادات را بیان کرد و به دولت راهکارهای لازم را ارائه داد.
هاشمی تختی با بیان اینکه سئوال از رئیس جمهور و حضور وی در مجلس سبب آرامش در جامعه شد، افزود: نمایندگان در این برهه به وظیفه خود به خوبی عمل کردند و از طرفی هم رئیس جمهور نیز به نحو مناسبی پاسخ داد.
این نماینده مجلس تاکید کرد: در حوزه بازار نیازمند کار کارشناسی و علمی دقیق هستیم که در این بین صنف بازار خود مهمترین نقش را دارد.
وی تصریح کرد: همه باید به صیانت، حفظ حریم بازار و تقویت آن کمک کنیم و نگذاریم امنیت غذایی و معیشتی مردم و جامعه اسلامی به خطر و تهدید بیفتد.
هاشمی تختی یادآور شد: هماهنگی خوبی در بین پنج نماینده استان به وجود آمده است هر چند اختلاف دیدگاه هایی وجود دارد اما اگر هم اختلاف دیدگاه هایی هست به دلیل صیانت از حقوق تمامی اقشار است که باید از فضای موجود نهایت استفاده را ببریم.
انتها/