به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی‌تختی عصر دیروز (یکشنبه) با حضور در محل خانه ووشو استان هرمزگان، با ورزشکاران، مربیان و دست اندرکاران برگزاری اردوی تیم ملی ووشو جوانان کشورمان که این روزها در بندرعباس در حال برگزاری است دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار با بیان اینکه ووشو در هرمزگان روزهای پر امیدی را طی میکند اظهار کرد: جای بسی افتخار است که هرمزگان توانسته به یکی از قطب‌های این ورزش در کشور تبدیل شود و به عنوان یکی از موفق‌ترین هیئت‌های ورزشی استان میزبان اتفاقات بزرگ منطقه‌ای و ملی باشد.

این نماینده مردم بندرعباس خاطرنشان کرد: افتخار آفرینی در میادین ورزشی آن هم در سطوح بین‌المللی سبب تقویت غرور ملی در اجتماع می‌شود و در سالهای اخیر ووشو توانسته با درخشش در مسابقات مختلف افتخارات با ارزشی را برای کشورمان به ارمغان بیاورد.

هاشمی‌تختی با تجلیل از تلاش‌های صورت گرفته در هیئت ووشو هرمزگان، گفت: استیل و فیزیک فرزندان هرمزگان توانسته در کنار استعدادیابی و آموزش علمی و حرفه‌ای سبب توفیق این رشته در عرصه‌های ملی و بین المللی شود و امیدواریم در آینده نیز خبرهای خوش هرچه بیشتری از کسب مدال‌های رنگارنگ در این رشته بشنویم.

وی توسعه زیرساخت‌های ورزشی متناسب با نیاز هیئت‌ها را بسیار مهم و ضروری برشمرد و با اشاره به ایجاد خانه ووشو در دوران استانداری خود، افزود: متمرکز شدن فعالیت‌های حرفه ای در یک مکان خاص میتواند موجب تقویت قهرمان پروری شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس تسریع کرد: انجام فعالیت‌های فرهنگی در کنار پرداختن به ورزش حرفه‌ای می‌تواند نقش بازدارنده‌ای در به حاشیه رفتن ورزشکاران داشته باشد و به رشد فکری اهالی ورزش نیز کمک کند.

انتها/