آرشیو » اخبار » فعالیت ها » مجلس دهم
کد خبر : 991
جمعه - ۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۱

محوریت اصلی نظام بر مودت و همدلی همه آحاد ملت است

محوریت اصلی نظام بر مودت و همدلی همه آحاد ملت است

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در نمازجمعه مسجد محله سورو بندرعباس حضور یافت.
نماینده حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در جمع نمازگزاران مسجد محله سورو بندرعباس با بیان ضرورت و لزوم ادای تکلیف با بصیرت دینی گفت: محوریت اصلی نظام بر صدق و دوستی و مودت و همدلی همه آحاد ملت است.
حسین هاشمی تختی اظهار کرد: هرمزگان و مردمانش نماد عینی و واقعی یکپارچگی همدلی همبستگی و انسجام هستند.
وی با تشریح مصادیق بصیرت گفت: درک منطقی از امور و استنباط صحیح از رخدادهای پیرامونی شرط اول رسیدن به شناخت اصولی است و برای ان است که ادای تکلیف معنی پیدا می‌کند.
این مقام مسئول تصریح کرد: دقت و توجه علمای بصیر و نخبگان هر جامعه می‌تواند مسیر همدلی و هم‌افزایی اجتماعی را هموار سازد.
نماینده مردم حوزه مرکزی در خانه ملت بابیان اینکه اختلاف مکفی است اختلاف‌سلیقه‌ها گویش‌ها و یا تکثر سلایق سیاسی زمینه‌ساز برخی مشکلات شود گفت: هرمزگان مهد همدلی است و دلایل منطقی این همدلی را می‌توان زندگی مسالمت‌آمیز وفاق و همدلی بین شیعه و سنی در اقوام مختلف بومی و غیربومی و در دیدگاه‌های سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا را به‌خوبی مشاهده کرد.
حسین هاشمی تختی با قدردانی از علما و مسئولین محترم استحکام و انسجام امروز هرمزگان هم‌اندیشی و همبستگی و پرداختن به اشتراکات و فهم مشترک بین همه آحاد مردم است.
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از ضیافت و مهمان‌نوازی مردم هرمزگان به‌عنوان یک سنت بسیار پسندیده یادکرد و گفت: البته اعتقاد و باور داریم که سهم هرمزگان و مردم هرمزگان در توسعه کشور بی‌بدیل است بنا براین نقش هرمزگان در سطح کشور پررنگ دیده شود.
وی اشتغال جوانان هرمزگان را دغدغه اصلی نمایندگان دانست و گفت دولت باید طرح‌های ملی را در استان اجرا نماید و از نیروها و سرمایه‌های استان با عدالت بهره‌مندی نماید.
این مقام مسئول معیشت مردم را اولویت اول دولت دانست و گفت: برای تحقق این امر باید اقتصاد دریا محور را توسعه داد و شرایطی برای اشتغال همه جوانان استان با اقتصاد دریا محور فراهم نماید.
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ‌کس حق ندارد هرمزگانی را قاچاقچی معرفی نماید هرمزگانی تلاشگر و فعال است و برای امرارمعاش خانواده از دریا به‌عنوان منبع سرشار و خدادادی بهره می‌گیرد.
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در پایان تأکید کرد: برای توسعه استان باید به بخش‌های خصوصی و سرمایه‌ای اعتماد و زمینه برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم گردد.