به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در حاشیه دیدار میدانی از محله بهشت زهرا (کشکویی‌ها) با حضور در حسینیه قائم آل محمد این محله با اشاره  به مشکلات و چالش‌های سکونت‌های موجود در بافت‌های فرسوده اظهار داشت: این محله دارای معابر تنگ و بعضا صعب‌العبور برای خودروهای امدادی از جمله آتش‌نشانی است به نحوی که وجود این فرم مسائل باعث نارضایتی عمیق و سلب آسایش مردم شده است.
وی با بیان اینکه رفع این مسائل در محلات و بافت‌های فرسوده، مورد دغدغه و هدف کمیسیون عمران مجلس نیز هست، افزود: کارهای خوبی در بافت‌های فرسوده بندرعباس همانند چاهستانی‌ها و نخل پیرمرد در حال صورت گرفتن است که منجر به بازگشایی چندین خیابان و معبر استاندارد شده و می توان از آنها به عنوان الگویی مطلوب برای سایر محلات نیز ایده گرفت.
نماینده مردم شهرستان‌های بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، ابوموسی و بندرخمیر با بیان اینکه برای اجرای بهتر و کارآمدتر طرح‌های بازگشایی خیابان‌های جدید، از محلات فرسوده بندرعباس اسکن هوایی گرفته  شده است، یادآور شد: در قدم نخست تاکید ویژه‌ای بر سنددار کردن منازل و اراضی موجود در بافت‌های فرسوده داریم و پس از آن ایجاد معابر جدید و همچنین  بازارچه‌های خدماتی متمرکز مدنظر است.
هاشمی تختی با بیان اینکه کمیته‌ای مشترک به ریاست استاندار متشکل از دستگاه‌های خدمات رسان و اجرایی برای اصلاح بافت فرسوده شهر بندرعباس به طور متمرکز در حال فعالیت و رصد و اجرای طرح‌هاست، اضافه کرد: توسعه بافت‌های فرسوده با سرعت خوبی در بندرعباس در حال انجام است و می‌توان این طرح‌ها را در محله بهشت‌زهرا نیز اجرایی کرد و مطمنیم که اجرای طرح توانمندسازی که در قدم اول معابر و خیابان‌های جدید را بازگشایی می‌کند می‌تواند تاثیرات اساسی در بهبود شرایط و وضعیت زندگی مردم داشته باشد.
وی یادآور شد: در طرح‌های توانمندسازی بافت های فرسوده ایجاد مراکز متمرکز برای خدمات رسانی نیز مدنظر است که دسترسی ساکنان به خدمات از جمله خدمات درمانی بهداشتی و سلامت را تسهیل می‌بخشد.
نماینده مردم شهرستان‌های بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، ابوموسی و بندرخمیر در ادامه با ارائه راهکارهای قانونی موجود برای توسعه حوزه‌ بهداشت و درمان، خدمات، سلامت و … افزود: می توان با سرعت خوبی طرح توسعه و توانمندسازی محله بهشت زهرا را پیش برد کما اینکه اعتقادمان بر این است که این طرح می تواند بخشی از مشکلات را به طور اساسی رفع کند.
هاشمی‌تختی در این دیدار از نزدیک با مردم و معتمدان محله پیرامون جزئیات مختلف به گفت‌وگو پرداخت.
همچنین مقرر شد هیئتی از معتمدان محله بهشت زهرا شرایط اجرای طرح را در این محله فراهم و درخواست‌های لازم را به کمیته توسعه بافت‌ فرسوده در استانداری هرمزگان ارائه دهند.
انتها/