به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در نشستی صمیمی با مسئولان و معتمدان بخش تخت‌ ضمن تبریک سال نو، با بیان اینکه مطالبه گری از مولفه های توسعه هر جامعه به شمار می رود، اظهار داشت: باید توجه داشت که اگر مطالبه گری بر اساس منطق و بدون توجه به زیرساخت ها و امکانات باشد، نمی تواند موثر واقع شود و در برخی از مواقع سبب تخریب و کند شدن حرکت نیز می شود.

وی با بیان اینکه پشتکار، وحدت، قدرشناسی، و انگیزه از بخش های اصلی برای توسعه دادن بخش ها و روستاها به شمار می رود، یادآور شد: تجلیل از فعالان و پیشکسوتان و قدردانی از تلاش این عزیزان که با مطالبه گری، سبب عمران و آبادی روستاها شده اند امری مهم و لازم به شما می رود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: همکاری، تعامل و حرکت بر طبق اصول قانونی از وظایف شورا و شهرداری هاست و انتظار همه بر این است هر جا که دیده می شود قانون زیر پا گذاشته شده، طرفین به درستی به وظایف قانونی و بازدارنده خود عمل کنند.

هاشمی تختی افزود: از مدیران استانی انتظار می رود، برای رفع مشکلات و کمبودها، نهایت پیگیری را در مرکز و وزارتخانه ها داشته باشند، و دیدگاهشان بر تسهیل گری در امور باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح ساخت مسجد جامع و مرکز فرهنگی تخت اشاره و افزود: در حوزه تربیت و پرورش نیروی انسانی، باید با دیدگاهی بلند و وسیع، به فکر پرورش مدیران در سطوح ملی و استانی باشیم.

نماینده شهرستان های بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیگیری های خوبی در باب راه اندازی نمایندگی دادگستری و همچنین نمایندگی آموزش و پرورش در تخت صورت گرفته که امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد آغاز به کار این دو نمایندگی و کاهش هزینه های مردم در راه دسترسی به خدمات این دو دستگاه نیز باشیم.

هاشمی تختی تصریح کرد: دلیل اصلی توسعه و پیشرفت هر منطقه، مردم هستند، چرا که این مردم هستند که مطالبه گری می کنند و با همت و پشتکار خود اقدام به ایجاد واحدهای تولیدی و … می کنند که این دو مولفه در کنار هم می تواند زمینه ساز توسعه باشد.

وی به مبحث آموزش و مهارت افزایی اشاره و افزود: معتمدان و فعالان مدنی باید با احصا شرایط و نیازها و ظرفیت ها به دنبال ایجاد دوره های آموزشی مرتبط با مهارت افزایی در حوزه فعالیت های تولیدی خرد و حتی کلان در بخش تخت باشند.

این نماینده مجلس با طرح ایجاد ناحیه صنتعی تخت اشاره و افزود: در صورت وجود تقاضا برای فعالیت های صنعتی و تولیدی در تخت می توان امور مربوط به راه اندازی این ناحیه صنعتی با سرعت بیشتری پیش برد.

هاشمی تختی همچنین به اهمیت نیروسازی در حوزه روستایی و شهرهای کوچک اشاره و افزود: توسعه علمی و آموزشی روستاها و شهرهای کوچک به دست نیروهای انسانی همان مناطق رقم می خورد.

وی در ادامه به وجود تعامل و هماهنگی موجود در بین روستاهای بخش تخت اشاره و گفت: همدلی و هماهنگی موجود، یک سرمایه قابل ملاحظه است که می توان برای پیشبرد بهتر امور بر آن تکیه کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: ایجاد تعاونی های مختلف در تخت برای فعالیت در حوزه های گردشگری، کشاورزی، تولیدات صنعتی و … می تواند توان تولیدی و اشتغال زایی بخش تخت را افزایش دهد.

هاشمی تختی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه دوره مسئولیت و مدیریت ها، فناپذیر و رفتنی است، افزود: آنچه که ماندنی‌ است، خدمت خالصانه به مردم به یادگار گذاری خدماتی است که مردم از آن منتفع می شوند و همه باید با همدلی و اتحاد در این مسیر حرکت کنیم.

انتها/