به گزارش پایگاه خبری موج همدلی، حسین هاشمی تختی در بازدید از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان هرمزگان اظهار کرد: وجود دو واحد مهم و عظیم پالایشگاهی در هرمزگان که در مجموع سهمی ۶۳ درصدی از تامین سوخت کشور را دارند، وظیفه دوچندانی بر دوش شرکت پخش قرار داده است که انجام شایسته آن، همتی جهادگونه را می‌طلبد.

وی با بیان این که ممانعت از خام فروشی نفت یک میثاق ملی برای توسعه کشور و صیانت از حقوق آیندگان است، تصریح کرد: تبدیل نفت خام به محصولات پالایشگاهی و پتروشیمی روز به روز اهمیت بیشتری می‌یابد چرا که ارزش افزوده حاصل از این بخش بسیار فراتر از فروش نفت خام است.

نماینده مردم حوزه مرکزی هرمزگان همچنین مدیریت حجم وسیع تولید دو پالایشگاه بزرگ استان و برنامه‌ریزی هوشمندانه برای انتقال این حجم از تولید تا دورترین نقاط از کشور برای استفاده مردم را یک اقدام بسیار بااهمیت خواند و گفت: اگر بتوانیم مدیریت مطلوب‌تری در حوزه مصرف در کشور اِعمال کنیم، صادرات بنزین نیز می‌تواند منابع ارزی خوبی در اختیار کشور قرار دهد.

هاشمی تختی به اهمیت تامین سوخت در بخش‌های صیادی و کشاورزی استان نیز اشاره‌ای کرد و عنوان داشت: در این بخش علاوه بر انجام یک مسئولیت مهم سازمانی، کمک بزرگی به اقتصاد ملی نیز در جریان است که شایسته توجه و قدردانی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: هیچ استانی به اندازه هرمزگان در زمینه خدمات توزیع فرآورده‌های نفتی دارای گستردگی نیست و پوشش دقیق و منظم این خدمات در بخش جاده‌ای، ریلی، هوایی، دریایی و همچنین انتقال سوخت با لوله و کامیون به دیگر نقاط کشور از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

انتها/