🔷 نباید مشکلات بهداشتی و درمانی مردم هرمزگان بر روی هم انباشته شود

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث بهداشت و درمان هرمزگان از پایه ضعیف است و نیاز به همت و نگاه ویژه ای دارد زیرا هم معیارهای زیرساختی هرمزگان در پایین قرار دارد و هم بار همسایگان داخلی و خارجی را بر دوش می کشد و باید ویژه نگریسته شود.

🔹 به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، حسین هاشمی تختی در آئین افتتاح از ۲۲۸ پروژه بهداشتی و درمانی در استان هرمزگان، افزود: وزیر بهداشت و درمان وزیری جهادی در دولت تدبیر و امید است و زحمات فراوانی در توسعه حوزه بهداشت و درمان در سطح کشور بر دوش داشته است.

🔹 وی اظهار کرد: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حسنش این است که مروری بر عملکرد خود داریم که چه بودیم و به کجا رسیدیم و به کجا می خواهیم برسیم.

🔹 هاشمی تختی با بیان اینکه دشمنان به دنبال جلوه دادن ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد: ما به دنیا ثابت کرده ایم که طلح طلب هستیم و همواره حقوق ملل و جوامع مختلف را در نظر گرفته ایم و در داخل با تمامی مشکلاتی که دمشنان به وجود آوردند، محکم و استوار بر مسیر خود حرکت می کنیم.

🔹 وی اضافه کرد: مشکلات کشورمان با دستان خودمان برطرف می شود و این موضوع همچون خاری بر چشم دشمنان است و با خدماتی که دولتمردان می کشند، نشان داده ایم که می توانیم با استقلال خود بر مسیر رشد حرکت کنیم.

🔹 عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به اینکه نباید خدمات دولت های قبل را نادیده گرفت، اظهار کرد: اینکه بگوییم در دولت قبل صفر بوده ایم و الان به ۱۰۰ رسیده ایم حرفی اشتباه است زیرا هر دولتی زحمتی کشیده و هر دولتی که رأی خود را از مردم گرفت باید به آن کمک کرد تا به موفقیت برسد و در مسیر حل مشکلات مردم گام بردارد.

🔹 وی ادامه داد: در بحث بهداشت و درمان هرمزگان از پایه ضعیف است و نیاز به همت و نگاه ویژه ای دارد زیرا هم معیارهای زیرساختی هرمزگان در پایین قرار دارد و هم بار همسایگان داخلی و خارجی را بر دوش می کشد و باید ویژه نگریسته شود.

🔹 هاشمی تختی با بیان اینکه سهمیه ای که برای هرمزگان در نیروی متخصص لحاظ می شود، کم دیده شده و علتش را نمی دانم، اضافه کرد: سهمیه هرمزگان باید استانی دیده شود نه آنکه براساس تعداد دانشگاه باشد زیرا هرمزگان در این بخش رنج می برد.

🔹 این نماینده مجلس با اشاره به اینکه باید سهمیه اختصاص یافته به هرمزگان برای مناطق مختلف استان باید به صورت ویژه دیده شود، تصریح کرد: بیمارستان شهید محمدی بخش MRI آن مدت هاست مشکل دارد و باید تصمیمی در اسرع وقت گرفته شود زیرا مردم دیرزمانی است مشکل دارند و نباید این مشکلات بر روی هم انباشته شود.

🔹 وی با بیان اینکه در قشم ۱۷ پرسنل گرفتار هستند و در بازدیدی که به آن منطقه داشتم شاهد اختلاف بین مسئولان بودم، اضافه کرد: ۱۷ نفر بیش از ۱۰ ماه است که حقوق نگرفته اند و نباید این مشکلات سبب کاهش خدمات به مردم شود.

🔹 هاشمی تختی خواستار کمک ویژه وزیر بهداشت و درمان در توسعه بیمارستان های استان شد و اضافه کرد: باید بیمارستان کودکان و زنان و زایمان با تدبیر ویژه وزیر بهداشت و درمان در هرمزگان تجهیز و توسعه یابد تا شاهد شکایت مردم نباشیم و شاهد خدمات مطلوب باشیم.

🔹 وی در پایان با تقدیر از خیرین سلامت در استان هرمزگان، عنوان کرد: همواره خیرین سلامت پای کار بوده و در توسعه زیرساخت ها نقش مهمی داشته اند اما شاهد هستیم خیرین ساختمان هایی را احداث و تجهیز کرده اما به دلیل کمبود نیرو شاهد عدم استفاده از برخی ساختمان ها نظیر دهستان سرزه در بخش فین هستیم.
@hosseinhashemitakhti