🔶 هاشمی تختی در مراسم گرامیداشت شهدای نفتکش سانچی :

🔸 انقلاب اسلامی حوادث زیادی را پشت سر گذاشته است، حوادثی که یا دشمنان تدارک دیده اند یا به صورت طبیعی رخ داده است.

🔸رئیس کمیته بنادر، دریانوردی و صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی : با بیان اینکه برگ برنده کشورمان وفاق و همدلی حول محور ولایت فقیه است، اضافه کرد: باید قدرشناس مردم و انقلاب اسلامی مان باشیم.

🔸این نماینده مجلس اظهار کرد: دریادلان سانچی جان خود را تقدیم انقلاب کردند و باید دولت به وضعیت خانواده های آنان رسیدگی کند.

🔸هاشمی تختی با تقدیر از پیگیری مسئولان در این حادثه، تصریح کرد: انتظار ما بیشتر است و باید دو موضوع روشن شود که آیا نمی شد این اتفاق نمی افتاد و مسیر حرکت نفتکش را تغییر داد و چه شد که این حادثه رخ داد.

🔸وی اضافه کرد: موضوع دوم این است که آیا نمی شد جان فرزندان مان حفظ می شد و اگر کوتاهی بوده از جانب چه کسی بوده و آیا چینی ها تمامی امکانات را برای نجات آن ها فراهم کرده اند یا خیر.

🔸این نماینده مجلس با اشاره به اینکه باید تمامی اطلاعات کسب شده از جعبه سیاه اعلام شود، افزود: مجلس بر روی این دو موضوع ورود کرده و امیدوارم دولت تلاش خود را برای حقیقت یابی و گشودن جعبه سیاه و رمزگشایی آن به کار ببندد.

🔸هاشمی تختی ادامه داد: باید به مسائل و مشکلات مردم از جانب دولت و مجلس رسیدگی شود و درد مردم را التیام بخشیم اما مردم ایران اسلامی می دانند راه حل مشکلات پاره کردن پرچم کشورمان نیست زیرا مردم پای انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ایستاده اند. .

🔸وی در پایان گفت: ما هیچ وقت نباید فریب لبخند دشمنان را بخوریم و به آن ها اعتماد کنیم.

@hosseinhashemitakhti