🔹حسین هاشمی تختی :

انتظار دارم مشکلات کشاورزان هرمزگان به خوبی پیگیری و رفع شود .

🔶رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس گفت: با انتخاب آقای باقرزاده به عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان انتظار دارم مشکلات کشاورزان هرمزگان به خوبی پیگیری و امور آنها بر زمین نماند.

🔶به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، حسین هاشمی تختی در آئین تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیران و مسئولان مربوطه برگزار شد اظهار کرد: مدیران جهاد کشاورزی و مسئولان مربوطه این حوزه باید با مدیریت لازم و بکارگیری علم و دانش نوین کشاورزی و در اختیار گذاشتن تجربیات علمی به کشاورزان به رشد و شکوفایی هر چه بیشتر کشاورزی در هرمزگان کمک کنند.

🔻وی افزود: باید به کشاورزان کمک کنیم تا بازار هدف را شناسایی و عرضه و تقاضا تنظیم شود تا با افت قیمت مواجه نشوند و از طرف دیگر سیاست‌های صادراتی نیز در جهت تقویت اقتصاد کشاورزان باشد.

🔹رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان ادامه داد: باید به کشاورزان کمک کنیم تا از سطح زیر کشت محصولات خود به درآمد خوبی برسند تا فرزندان این کشاورزان نیز راغب شوند که راه پدر خویش را ادامه دهند و این مهم جز با حمایت از کشاورزان و ایجاد احترام در جامعه نسبت به تولید میسر نخواهد شد.

🔸نماینده مردم بندرعباس تاکید کرد: هرمزگان پتانسیل‌های خوبی در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی دارد که باید برای هر یک از این ظرفیت‌ها با برنامه ریزی و سرمایه‌گذاری تحرک ایجاد کرد تا فعالان آن بخش بتوانند از دستاوردهای اقتصادی آن بهره‌مند شوند.

🔻وی با تاکید اهمیت ایجاد تسهیلات آسان برای کشاورزان در جهت تقویت فرآیند تولید و ایجاد خودکفایی در کشور، تصریح کرد: باید آمورزش های لازم به کشاورزان داده شود تا بدرستی برای محصولات و سطح زیر کشت هزینه کنند تا در زمان برداشت متضرر نشوند و بتوانند براحتی به درآمد مناسب و خوبی رسیده و تسهیلات گرفته شده از بانک ها را به موقع پرداخت کنند.

🔻وی گفت: باید با مطالبه گری و همدلی کشور را بسازیم و وحدت ملی را تقویت کنیم و مدیران ما چه بومی و غیر بومی باید بر پایه ملاک‌هایی نظیر کارآمدی، پاک‌دستی و تعهد به نظام و رهبری و دلسوزی برای مردم انتخاب شوند و ما پشت این مدیران ایستاده و از آنها حمایت می کنیم.

🔹رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس به مشکلات پرورش دهندگان دام در حوزه صادرات نیز اشاره‌ای کرد و اظهار داشت: پرورش دهندگان دام در گذشته دام‌های خود را به راحتی به خارج از کشور صادر می کردند و از لحاظ قانونی ممنوعیتی در این کار نبود ولی اخیرا این کار را ممنوع شده و ضرورت دارد تا با توجه به وجود تقاضا در آن سوی مرزها و امکان صادرات، عرصه برای فعالیت قانونی در این زمینه باز گذارده شود.
🔻وی در پایان از ناصر حیدری پوری رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تشکر و به باقرزاده رئیس جدید این سازمان تبریک گفت.

@hosseinhashemitakhti