🔹دیدار مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی به اتفاق استاندار هرمزگان با دکتر لاریجانی

دغدغه ها و مشکلات اساسی استان و مردم هرمزگان با جدیت تمام مورد پیگیری قرار گرفت.

🔸مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس و استاندار هرمزگان دیروز سه شنبه ۱۱ مهرماه با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و خواستار رفع مشکلات اساسی این استان شدند.

🔸هاشمی تختی رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس از آقای لاریجانی به خاطر وقت ملاقاتی که به مجمع نمایندگان این استان داده تشکر و قدر دانی نمود.

🔸وی حضور آقای همتی در جایگاه نماینده عالی دولت در استان هرمزگان را به فال نیک گرفته و عنوان کرد : فضای خوبی فراهم شده و همه در تلاش برای رفع مشکلات استان وهمچنین ایجاد اشتغال برای جوانان هستیم که امیدواریم مردم، نتیجه همدلی و وفاق را در زندگی شان لمس کرده و موجب رضایتمندی عمومی گردد.

در این جلسه که به درخواست پنج نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و استاندار هرمزگان صورت گرفت بخشی از دغدغه های مردم و مشکلات استان پیگیری و برای رفع این مشکلات راهکارهایی ارائه شد.

🔻رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان این جلسه را پر بار دانست و از اتحاد و همدلی نمایندگان و همراهی استاندار برای حل مشکلات استان ابراز خرسندی کرد.

🔸در این جلسه پیرامون مشکلات استان صحبت هایی شد که هرکدام از نمایندگان موضوعات مختلفی مطرح کردند.

یکی از درخواست ها لغو کامل مصوبه انتزاع بخشی از شهرستان پارسیان و الحاق آن به استان فارس بود که با جدیت به آن پرداخته شد.
موضوع دیگر این نشست اجرای صحیح و کامل قانون ته لنجی در استان هرمزگان بود که برای بهبود وضعیت کسب و کار و معیشت مرزنشینان، ملوانها و کوله برها مورد تحلیل قرار گرفت.

خواستار به کارگیری نیروهای توانمند و کاردان هرمزگانی در وزارتخانه ها و سازمان های کشوری از دیگر مطالبات این نمایندگان بود که با صراحت از نیروهای توانمند استان حمایت کردند.

یکی دیگر از موضوعات مهم پرداخت سهم استان هرمزگان از مازاد درآمدهای تکلیفی طبق قانون بوده که اگر به سرانجام برسد می تواند نوید بخش خبرهای خوبی در استان هرمزگان باشد.

🔸دکتر لاریجانی هم قول مساعد جهت پیگیری و رفع موضوعات را دادند
استاندار هرمزگان تعامل و هماهنگی نمایندگان هرمزگان در مجلس با مجموعه ی استانداری را ستودنی دانست و خواستار چنین جلساتی را با رئیس جمهور، معاونین رئیس جمهور و وزرا برای رفع مشکلات کلان استان در آینده ای نزدیک شد.