🔹فضای خوبی فراهم شده است تا فراکسیون نمایندگان جنوب ایجاد شود
🔶رییس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس، از همکاری استان های کرمان و هرمزگان در زمینه های اقتصادی، صنعتی و پیشنهاد تشکیل فراکسیون نمایندگان مردم جنوب برای بهتر شدن کارها خبر داد.

🔸به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ، حسین هاشمی تختی پنجشنبه ۱۳مهرماه در سیرجان طی نشست های متعدد که به درخواست نماینده مردم کرمان و سیرجان بعمل آمده بود با فعالین اقتصادی و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی کرمان دیدار و هم اندیشی در زمینه های مختلف اقتصادی انجام پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان از دیرباز با استان کرمان همکاری داشته است گفت : هرمزگان و کرمان در خیلی از زمینه ها با هم تعامل داشته و در موضوعات مختلفی این دو استان بهم گره خورده و همکاری نزدیکی با هم دارند که نمونه ی بارز آن طرح آبرسانی از خلیج فارس به مجتمع گل گهر سیرجان می باشد.

🔻نماینده مردم هرمزگان در مجلس، در نشست فعالان اقتصادی واعضای محترم اتاق بازرگانی کرمان، استان هرمزگان را استانی استراتژیک و با ظرفیت بالا معرفی کرد و بیان داشت : هرمزگان با داشتن صنایع بزرگی چون فولاد آلومینیوم، نفت و گاز، صنایع بندری و کشتی سازی، کشاورزی، آبزی پروری و گردشگری می تواند به اقتصاد کشور کمک شایانی نماید.

🔸رییس کمیته بنادر و دریانوردی و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تعامل با کشورهای حاشیه خلیج فارس و حتی کشورهای دور افتاده اروپایی را موجب پیشرفت اقتصاد دانست و اظهار داشت : باید مراودات خود را با کشورهای حوزه خلیج فارس در زمینه صنعتی کشاورزی و بندری بیشتر ، و تعامل با کشورهای دیگر را برای تجارت و صادرات بازار های هدف، شناسایی و گسترش دهیم.
🔻وی با تاکید بر اینکه منطقه جنوب مثل کرمان و هرمزگان همواره می توانند با اتحاد و همدلی در زمینه های مختلف به پیشرفت استان خود کمک کنند گفت : اگر فضایی ایجاد شود که بتوانیم فراکسیون نمایندگان مردم جنوب را ایجاد و در این راستا نیز همه نمایندگان و دستگاه های اجرایی این دو استان در این مجموعه هماهنگ و همراه شوند شاهد پیشرفت در زمینه های مختلف بوده و به اقتصاد کشور نیز کمک خواهد شد.
http://t.me/hosseinhashemitakhti