🔸رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس:

🔻برای ایجاد وحدت و همدلی تا پای جان ایستاده ام

🔸رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی مبنای توسعه یک استان را در نگاه اول ایجاد فضای همدل و اتحاد بین دستگاه ها دانست.

🔻به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، حسین هاشمی تختی در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد گفت: برای ایجاد وحدت و همدلی تا پای جان ایستاده ام و نباید فضای همدلی ازبین برود باید این فضا را تقویت کرد و با اتحاد و همدل شدن پیگیر مطالبات مردم شد.

🔹وی در خصوص اینکه نمایندگان هیچ گونه دخالتی در انتصاب مدیران دستگاه های اجرایی ندارند افزود : مادر این زمینه مشورت های لازم را به استاندار داده و گزینه های پیشنهادی را با توجه به شایسته سالاری به وی معرفی کرده ایم ولی تصمیم نهایی بر عهده ی شخص استاندار می باشد و نمایندگان هیچ گونه دخالتی در انتصاب آنها ندارند.
🔸هاشمی تختی در ادامه گفت : انتصاب مدیران دستگاه ها باید بر اساس شایسته سالاری و پاک دستی باشد تا دریک فضای همدل، هرمزگان را بیشتر از پیش در مسیر توسعه قرار دهیم.

🔻نماینده مردم هرمزگان در مجلس با بیان اینکه هرمزگان خاکش دامن گیر است و دامن مدیران بومی را هم می گیرد عنوان کرد: باید مدیران کارآمدبومی برای موفقیت و توانمند شدن بیشتر و تلاش برای جایگاه بهتر و ارتقاء درجه آنها به خارج از استان و شهرهای دیگر رفته تا آنجا تجربه کسب کنند زیرا مدیرانی که این تجربه ها را در کارنامه خود دارند مدیرانی موفق و در جایگاه بهتری قرار دارند.

🔻رئیس کمیته بنادر و دریا نوردی و صنایع دریایی کمیسیون عمران در مجلس در ادامه افزود: از آنجایی که هرمزگان استانی دریا محور است و در بحث صنایع دریایی هنوز دانشکده دریانوردی و صنایع دریایی نداریم و باید براساس نیاز استان در این بخش آموزش نیز تلاش کنیم تا نتیجه ی خوبی حاصل شود.

🔻هاشمی تختی در ادامه بیان داشت : باید سامانه ایی در بحث اشتغال برای متقاضیان کار در هرمزگان راه اندازی شود و از استاندار در خواست رصد دقیق این استخدام ها را داشته تا سهم بومی مشخص و حق کسی ضایع نشود.

🔻عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی ، صنایع نباید خودشان را تافته جدا بافته بدانند گفت : فولاد مبارکه اصفهان تیم ورزشی دارد اما بعد از این همه پیگیری و منت های فراوان، صنایع ما حاضر به کمک اندکی به ورزش هرمزگان شدند.

🔸وی با اشاره به اینکه باید به مناطق محروم و آبادانی بیشتر توجه کنیم افزود : ما باید تلاش کنیم مشکلات مناطق کوچک را حل کنیم و در همین راستا نیز پیگیرحل مجتمع بندری خمیر بوده که این مجتمع بندری مشکلاتی داشته که با رایزنی های انجام شده ادامه ساخت آن در دستور کار قرار گرفته است.

@hosseinhashemitakhti