🔺🔻هاشمی تختی:
نرخ نجومی بلیت هواپیما در مناسبت های خاص/بررسی شکایت های واصله درباره پروازهای چارتری و نرخ شناور بلیت در مجلس

🔸عضو کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت نظارت بیشتر بر عملکرد ایرلاین ها در مناسبت های خاص سال تاکید کرد و گفت: برای رفع ایرادات وارده به پروازهای چارتری و همچنین نرخ های شناور بلیت باید کار کارشناسی دقیق انجام شود تا مصوبه ای به نفع مردم صادر شود.

🔶حسین هاشمی تختی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از گران فروشی بلیت هواپیما در مناسبت های خاص سال، گفت: متاسفانه شناور شدن نرخ بلیت عاملی برای تعرض به حق و حقوق مردم و اعمال فشار بر آن ها شده است.

🔸نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شناور بودن نرخ بلیت هواپیما بیشتر مواقع به ضرر مردم از حیث گرانی بلیت بوده است، افزود: دیده شده برای اینکه اعتراض ها زیاد نشود گاهی نیز نرخ بلیت برای مسیرهای رفت ارزان تعیین می شود که متاسفانه در مسیر برگشت با قیمت های نجومی جبران می شود.

🔻هاشمی تختی با تاکید بر اینکه شکایت هایی از نرخ بلیت گران هواپیما در مناسبت های خاص تا یک میلیون تومان نیز به مجلس رسیده است، تصریح کرد: متاسفانه همیشه در زمان اوج تقاضا برای سفر نرخ بلیت هواپیما نجومی شده و مردم را متضرر می کند.

🔶یک بار برای همیشه باید جلوی نرخ های بی ضابطه بلیت هواپیما گرفته شود

🔸این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه یک بار برای همیشه باید جلوی نرخ های بی ضابطه بلیت هواپیما گرفته شود، گفت: شناور شدن نرخ ها بهانه ای برای اعمال فشار به مردم شده از این رو باید با بررسی های کارشناسانه تصمیمی دراین راستا اتخاذ شود.

🔻وی با اشاره به اینکه پروازهای چارتری گران در مناطق محروم کشور فشارهای مضاعفی را بر مردم ایجاد کرده اند، افزود: کمیسیون عمران مجلس در رابطه با نرخ های بی ضابطه بلیت هواپیما بارها با مسئولان مربوطه به تشکیل جلسه پرداخته و با وجود تذکرات پی در پی هنوز نتیجه ای حاصل نشده است.

🔶حذف پروازهای چارتری نیاز به بررسی کارشناسانه دارد

🔸این نماینده مردم در مجلس دهم، در پاسخ به این سوال که حذف پروازهای چارتر به صلاح است یا خیر، گفت: پروازهای چارتری علاوه بر مزایایی که از حیث ارزانی بلیت هواپیما در برهه ای از زمان ها دارند معایب بسیاری از جمله سوخت شدن پول مردم در اثر اخذ بلیت اشتباهی را نیز دارند.

🔻هاشمی تختی ادامه داد: باید برخی از پروازها از حالت چارتری خارج شده تا معایب بسیار آن ها و اعتراضات بی شمار در خصوص آن ها کاهش یابد.

🔸عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بررسی تخلفات ایرلاین ها و همچنین رفع ایرادات وارده به پروازهای چارتری و همچنین نرخ های شناور بلیت باید کار کارشناسی دقیق انجام شود تا مصوبه ای به نفع مردم صادر شود./

sapp.ir/hosseinhashemitakhti