حسین هاشمی تختی :

۱۳ آبان نماد نقش دانش آموزان در پیروزی انقلاب اسلامی است

🔻رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس، ۱۳ آبان سال ۵۷ یادآور قیام بزرگ دانش آموزان علیه استکبار و رژیم پهلوی را فراموش نشدنی دانست.

🔶به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، حسین هاشمی تختی طی پیامی بمناسبت ۱۳آبان این روز را به دانش آموزان و مردم ایران تبریک گفت و افزود: ۱۳آبان سال ۵۷ یادآور ریختن خون دانش آموزان، دانشجویان و تعداد ی از مردم بی دفاع علیه رژیم ستمگر پهلوی بود که تا ابد در ذهن ها ماندنی شد.

🔻وی با اشاره به اینکه خون های زیادی برای انقلاب اسلامی و این نظام ریخته شده است بیان داشت: در ۱۳ آبان ۵۷ عمق حرکت انقلابی ملت ایران در وجود دانش آموزان نوجوان و جوانان تبلور یافت و خون شهدای این روز، حرکت انقلابی ملت ایران را تشدید کرد.

🔸نماینده مردم هرمزگان در مجلس در ادامه اظهار داشت : بدون شک یکی از رموز اصلی پیروزی انقلاب اسلامی را می‌توان ۱۳ آبان دانست که طیف وسیعی از نوجوانان و جوانان این سرزمین را به سیل خروشان ملت پیوند داد و انقلاب اسلامی را به پیروزی نهایی رساند.

🔹رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان به فتح لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان انقلابی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ نیز اشاره‌ای کرد و عنوان داشت: اسنادی که بعدها از طریق کار شبانه‌روزی دانشجویان پیرو خط امام (ره) در بررسی مدارک این سفارتخانه در تهران بدست آمد، چهره واقعی آمریکا را بیش از پیش برای ملت ایران آشکار کرد و نشان داد که آنان در همه امور کشور مشغول دخالت و جاسوسی بوده‌اند و توطئه‌های متعددی که جان بسیاری از مردم کشورمان را نیز به کام مرگ کشاند، ریشه در این مرکز داشته است.

🔸هاشمی تختی به فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی با دانش‌آموزان و دانشجویان نیز اشاره و گفت: رویه آمریکایی‌ها ایجاد تقابل میان ملت‌ها با حاکمیت‌شان است و این توطئه مزدورانه را برای به آشوب کشاندن کشورها و به تاراج بردن منابع و منافع آنان همیشه دنبال کرده‌اند و ما از سالیان دور همواره فارغ از نوع حاکمیت‌ها شاهد اجرای مستمر آن بوده‌ایم.

🔻وی تأکید کرد: تنها راه مقابله با استکبار جهانی، شناخت دقیق توطئه‌ها و تهدیدهای آن و انسجام عمومی در لایه‌های مختلف جامعه است و نباید اجازه دهیم که برخی شبهه‌ها سبب ایجاد خط نفاق در کشور به نفع بیگانگان شوند و در عین حال در درون کشورمان نیز باید بر عنصر تقویت کارآمدی نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش تأکید و برای تحقق آن تلاش کنیم.