🔻حسین هاشمی تختی :

هیچ میراثی سودمندتر از کتاب نیست

🔶رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس، کتاب مایه آرامش روحی انسان و هیچ ذخیره و میراثی گرانبها و با ارزش تر از کتاب نیست زیرا کتاب محصول تجربه بشری و خلاقیت های ذهنی و آموخته های دراز مدت انسان است.

🔸به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، حسین هاشمی تختی طی پیامی روز کتاب، کتابخوانی کتابدار را تبریک گفت و بیان داشت : سرانه مطالعه کتاب در کشور خیلی پایین است و این بسیار نگران کننده و باید چاره ای برای این کار بیاندیشیم.

🔻وی با اشاره به اینکه خانواده می تواند نقطه آغازین ایجاد عشق و علاقه کودک به کتاب و کتابخوانی باشد عنوان کرد: تجربه نشان داده فرزندانی که در خانواده اهل دانش بزرگ می شوند میزان مطالعه و گرایش به کتابخوانی در آنان نسبت به خانواده هایی که تمایلی به کتاب ندارند بسیار بیشتر است.

🔹حسین هاشمی تختی آموزش و پرورش را بزرگترین مجموعه آموزشی کشور دانست و تاکید کرد: آموزش و پرورش می تواند با بسترسازی بنیادین و برنامه ریزی دقیق و بلند مدت علاقه به کتاب و کتابخوانی را در بین نسل جوان و نوجوان تقویت نماید و ضروری است با بهره گیری از مشاوران و روان شناسان برجسته، فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی در شخصیت کودکان مستحکم و بنیادین گردد تا جامعه ای کتابخوان و توسعه یافته در آینده داشته باشیم که ثمره آن پیشرفت همه جانبه کشور خواهد بود.

🔸نماینده مردم هرمزگان در مجلس در ادامه، کتاب را یکی از راه های دانایی و توانایی افراد دانست وگفت :مطالعه‌ غذای روح و درمان بیماری فکری است و در زندگی و آینده افراد تاثیر فراوانی دارد.

🔹عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: راه دادن کتاب های ناسالم به مدرسه ها و خانه ها در واقع مسمومیت فکری و اخلاقی نسل ما را تهدید می کند بنابراین نظارت بر چاپ کتاب و بررسی محتوای آن، در جامعه سلامت خواه نسل دوراندیش ما ضروری است.

🔸رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در پایان اظهار داشت : کتابدار در مدرسه می تواند یکی از موثرترین راه در ایجاد انگیزه در کودکان و نوجوانان باشد تا بتواند آنها را علاقمند به خواندن کتاب و مطالعه کند.