🔶حسین هاشمی تختی :

🔹 صنعت گردشگری می تواند وابستگی ما را به نفت کم کند

🔹 *نماینده مردم هرمزگان در مجلس گفت : صنعت گردشگری می تواند تامین کننده مالی خوبی برای کشور بوده و وابستگی کشورمان را به نفت کاهش دهد.*

🔹به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، حسین هاشمی تختی در نشستی با انجمن بانوان فعال صنعت گردشگری در بندرعباس که در محل دفتر این نماینده مجلس برگزار شد، اظهارکرد : صنعت گردشگری در سراسر دنیا موتور محرکه توسعه کشورها بوده و ملت‌های مختلفی در دنیا در شرایط کنونی اقتصاد جهان توانسته‌اند با اتکای به ظرفیت‌های طبیعی و اقلیمی به رشد و پیشرفت کم‌نظیری دست پیدا کنند.

🔹 وی تصریح کرد: توسعه صنعت گردشگری در کشور ما می‌تواند نیاز ما به فروش نفت و گاز کاهش داده و منابع پایدار درآمدی برای ما خلق کند.

🔹 نماینده مردم بندرعباس در ادامه خاطرنشان کرد: باید جذب توریست را در دستور کار خود قرار دهیم تا در صنعت گردشگری موفق بوده و بتوانیم این بخش را گسترش دهیم. در عین حال برای جذب توریست از سراسر دنیا نیز به زیرساخت‌هایی نیاز داریم که باید در این زمینه نیز برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشیم.

🔹 عضو کمیسیون عمران در مجلس ادامه داد : یکی از کارهای پر رونق در دنیا صنعت گردشگری است که ایران با موقعیت بسیار خوب جغرافیایی و داشتن جزایر ، سواحل و مکان‌های تاریخی فراوان می تواند در این بخش بصورت جدی سرمایه گذاری کنیم تا ما نیز به رشد قابل توجهی از این ناحیه دست پیدا کنیم.

🔹 رئیس کمیته بنادر و دریانوردی و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد : اگر بتوانیم مشکلات بخش گردشگری را شناسایی و راهکارهای مناسبی برای حل این موانع پیدا کنیم، می توانیم اشتغال ایجاد کرده و در آینده با کشورهای پیشرو در این صنعت رقابت کنیم، وی درادامه افزود: همه چیز در کشورمان برای رونق دادن به صنعت گردشگری مهیا است و تنها به عزمی جدی در این زمینه نیاز است.

🔹 هاشمی تختی خاطر نشان کرد : ما بدنبال رفع مشکلات راهنمایان گردشگری بوده و معتقدیم شما عزیزان در پیشانی توسعه فعالیت‌های گردشگری در کشور قرار دارید. ما موضوع بیمه فعالان گردشگری را در مجلس پیگیری می کنیم تا این صنعت بیشتر دیده شده و راهنمایان با دلگرمی به این حرفه بپردازند.

🔹 در پایان بیان داشت : کشورما از صنعت توریست و گردشگری غفلت کرده که باید برای رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب و تأمین اشتغال پایدار، نگاه خود را به حوزه گردشگری تغییر دهد.
@hosseinhashemitakhti