September 28,2020 | ۱۳۹۹/۰۷/۰۶

حمایت از دولت یک وظیفه همگانی است

بندرعباس-ایرنا-رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت:وقتی فردی به عنوان رئیس جمهوری رای اکثریت مردم را کسب می کند و مقام معظم رهبری نیز حکم را تنفیذ می کنند ،همه بدون در نظر گرفتن گرایش سیاسی و سلیقه و تفکر شخصی وظیفه حمایت دارند.

به گزارش ایرنا ،حسین هاشمی تختی عصردوشنبه در پنجمین نشست شورای اداری استان که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، افزود: در استان هم همین حرف و اعتقاد را داریم و نماینده عالی دولت و سایر مدیران مورد حمایت خواهند بود و حاضریم برای این حمایت هزینه نیز بدهیم.
وی تصریح کرد:در برابر این حمایت از مجموعه مدیران انتظار کار و تلاش داریم و اگر جایی ایرادی مشاهده شود بر اساس وظیفه قانونی ،تذکر داده و نقش نظارتی خود را ایفا خواهیم کرد.
نماینده مردم بندرعباس،حاجی آباد ،قشم ،ابوموسی و بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم هرمزگان اظهار داشت:هیچ یک از مردم ساحل نشین استان به دنبال ضربه زدن به اقتصاد کشور نیستند و نمی توان افرادی را که برای تامین نیازهای اولیه خود تلاش می کنند قاچاقچی دانست.
هاشمی تختی خاطرنشان کرد:بر اساس توصیه و راهبرد تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری ،در برخورد با قاچاق باید نخستین اولویت برخورد با قاچاق کلان و سازمان یافته باشد و معیشت مردم محروم منطقه نیز در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به نقش هرمزگان در اقتصاد ملی تاکید کرد:از دولتمردان انتظار می رود به این استان توجه ویژه داشته باشند و تحول در حوزه دریایی را یکی از محورهای اصلی فعالیت قرار دهند.
وی اضافه کرد: تمام مسئولان باید درک درستی از مشکلات مردم داشته باشند و از ظرفیت های قانونی برای رفع گره گشایی از مسائل مردم استفاده کنند و نمایندگان استان هرمزگان در مجلس بر سر دفاع از منافع مردم استان با یکدیگر پیمان بسته اند و بیش از همیشه با یکدیگر هماهنگ هستند.
یکی دیگر از نمایندگان مردم بندرعباس،حاجی آباد ،قشم ،ابوموسی و بندرخمیر در مجلس نیز در این برنامه خواستار نگاه تعاملی مدیران در ارتباط بین مجلس و دولت شد.
احمد مرادی ادامه داد:در چنین فضایی اگر انتقادی نیز مطرح می شود تنها با هدف خدمت بیشتر و افزایش رضایتمندی مردم به عنوان یک دغدغه مشترک بین دولت و مجلس است.
وی همچنین توجه بیشتر دولت به مسائل زیست محیطی هرمزگان را ضروری دانست و اضافه کرد:در برخی مناطق استان پدیده ریزگردها برای مردم ایجاد مشکل کرده است.
به گفته مرادی، از مجموعه ۱۳شهرستان هرمزگان ،۹شهرستان ساحلی بوده و در نتیجه اقتصاد مردم این شهرستان ها با دریا ارتباط مستقیم دارد که درخواست ایجاد اسکله نیز در همین راستاست.
نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی همچنین از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور که ریاست این نشست را بر عهده داشت تقاضا کرد: نسبت به تقویت ساختار اداره حفاظت محیط زیست هرمزگان اقدام موثر انجام شود.