به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در جمع نمازگزاران مسجد صاحب الزمان (عج) محله الشهدا بندرعباس ضمن تبریک ولادت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) و امام زین العابدین (ع) به فشارها و تحریم های جاری برعلیه کشور اشاره و اظهار داشت: جوانان محله الشهدا چه در قبل ازانقلاب و چه پس ازآن حضوری مدبرانه و جانانه در رویدادهای انقلابی داشته اند به نحوی که چندین شهید از این محله به لقاالله پیوسته اند.

وی در ادامه با بیان اینکه استکبار چیزی جز خوی وحشگیری، تجاوز و زورگویی ندارد، اضافه کرد: اگر مغلوب و تسلیم خواسته های آنها شویم تا ابد باید ذلت بپذیریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه با بیان اینکه حضور مستشاری در سوریه و عراق و دفاع از مردم این کشور در برابر تروریست ها توسط ایران دارای ابعادی مختلف است، یادآور شد: عده ای در ابتدا شاید با کم بصیرتی و از روی مخالفت، به حضور سپاه و نیروهای ایرانی در سوریه و عراق نقد وارد می کردند، اما این حضور نه تنها براساس آموزه های دینی بود، بلکه این دو ملت و سایر ملت های منطقه را از شر داعش و اربابانش رهانید و از طرفی امنیت ایران اسلامی را پایدارتر کرد.

وی گفت: قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی نه تنها نشان از خوی استکباری، توحش و دورویی دولت امریکاست، بلکه بیش از پیش از ترس و واهمه آنها از قدرت ایران دارد، و از طرفی آنها به خوبی به توانمندی های سپاه که نیرویی مردمی است واقفند.

هاشمی تختی با بیان اینکه سپاه از متن و بطن جامعه ایرانی برآمده، افزود: امروز سپاه در تمامی صحنه ها و هر جا که نیاز بوده حضوری تاثیرگذار یافته که این حضور از حوزه عمرانی و زیرساختی تا دفاعی و خارجی را شامل می شود و این سبب ترس دشمنان شده است.

وی گفت: سپاه که امروز در بین کشورهای منطقه به عنوان نیرویی نجات بخش شناخته می شود، توسط امریکایی هایی که خود منشا و بزرگترین حامی تروریستند، در لیست گروه های تروریستی قرار گرفته که این از عجایب دنیای سیاست امروز است که مایه طنز جهانیان نیز شده است.

وی در باب تعامل مجلس با دولت نیز سخنانی را بیان و یادآور شد: مجلس همواره سعی دارد با تذکرات. پیشنهادات و حتی استیضاح وزرا، دولت را در مسیر کارآمدتر نگاه دارد.

هاشمی تختی بیان داشت: پایان سال۹۷بحث استیضاح ریاست جمهوری از طرف مجلس جدی بود، اما احساس شد که نظر مقام معظم رهبری بر این موضوع قرار ندارد، ما نیز تبعیت کردیم چرا که معتقدیم مقام معظم رهبری است که با بصیرت و دانش خود، آینده و مسیر نظام را بهتر از هر کسی مشاهده می کند.

نماینده شهرستان های بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی با بیان اینکه اقدام اخیر امریکا، سبب انسجام بیشتر مسئولان و مردم شده و می شود، یادآور شد: نماد این انسجام را می توان در رفتار نمایندگان مجلس مشاهده کرد که از هر طیف و گروهی در کنار هم یکدست به حمایت از سپاه و نشان دادن جایگاه آن در نزد ملت، اقدام به پوشیدن لباس این سازمان مقدس کردند.

هاشمی تختی ادامه داد: امریکا و هم‌پیمانانش تاکنون هر فشار و تحریمی که از دستشان برآمده برعلیه این کشور انجام داده و خود آنها هم می‌دانند ملت ایران از این تهدیدها و تحریم ها هراسی ندارد.

انتها/