🔶هاشمی تختی :

اهرم تنظیم نرخ مسکن چیست؟/صنعت ساختمان درگیر جو روانی حواشی برجام نشد

 

🔸عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تشدید نظارت ها و رعایت توازن میان عرضه و تقاضا دو اهرم تنظیم نرخ ها در بازار است، گفت: بازار مسکن درگیر جو روانی خروج آمریکا از برجام نشده است.

 

دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۱

 

🔻حسین هاشمی تختی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری شرایط فعلی بازار مسکن،گفت: نظارت بر قیمت ها با رعایت توازن میان عرضه و تقاضا می تواند از تنش قیمتی در بازار مسکن جلوگیری کند.

 

🔸نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید اینکه بسیاری از نرخ ها در بازار رقابت به حد تعادل نزدیک می شود، افزود: هر چه عرضه مسکن بیشتر و تقاضا کمتر باشد قیمت ها تمایل به کاهش پیدا خواهند کرد.

 

🔶عرضه و تقاضا در حوزه مسکن باید متوازن باشد

 

🔻وی با بیان اینکه باید طبق نیاز جامعه به  مسکن تولید واحدهای مسکونی صورت بگیرد، تصریح کرد: عرضه مسکن به اندازه نیاز کشور می تواند سطح قیمت ها  را کنترل کرده و حباب نرخ ها را کاهش دهد.

 

🔸این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه اگر تقاضا در بخش مسکن زیاد باشد مردم مجبور خواهند بود با هر قیمتی نسبت به خرید اقدام کنند، گفت: عرضه و تقاضا دو عامل مهم قیمت گذاری در قیمت مسکن بوده و سازمان های نظارتی نقش مهمی در حوزه نگه داشتن فنر نرخ ها و جلوگیری از سوء استفاده ها را دارند.

 

وام مسکن

 

 

🔻هاشمی تختی با بیان اینکه قیمت گذاری در حوزه مسکن با دو اهرم عرضه و تقاضا و همچنین تشدید نظارت ها تسهیل می شود، افزود: اگر هر یک از این دو اهرم نتواند به خوبی وظیفه خود را انجام دهد،  به طور حتم نا به سامانی در نرخ ها رخ می دهد.

 

🔸خروج آمریکا از برجام در بازار داخلی بی تاثیر بوده است

 

🔻وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام، تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام شرایط ایران را از حیث اقتصادی تغییر نداد زیرا با امضای این توافق نیز تحولی را در کشور شاهد نبودیم.

 

 

🔸این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بازار مسکن درگیر جو روانی خروج آمریکا از برجام نشده است، گفت: با توجه به اینکه روند قیمت دلار پس از خروج آمریکا از این توافق رو به نزول بوده از این رو بازار ما با این اقدام دولت آمریکا درگیر تنش قیمتی نشده است.

 

🔸روند قیمت دلار پس از خروج آمریکا از این توافق رو به نزول بوده است

 

🔻عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تشدید نظارت ها در بازار مسکن در شرایط فعلی با هدف جلوگیری از مستولی شدن جو روانی منفی ناشی از خروج آمریکا از برجام لازم است در غیر این صورت جو روانی به تغییر نرخ ها دامن می زند./

 

sapp.ir/hosseinhashemitakhti