به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در جمع نمازگزاران بندرخمیر ضمن قدردانی از مقامات شهرستان بندرخمیر من‌جمله حجت الاسلام صفایی امام جمعه اهل تشیع این شهرستان اظهار داشت: وفاق و همدلی کنونی در بندرخمیر، نتیجه تدبر علما، امامان جمعه و بزرگان این منطقه از هرمزگان است.

وی با بیان اینکه همه موظف به پاسداری و تقویت وفاق و همدلی موجود هستیم ادامه داد: امروز وحدت ملی از بالاترین اهمیت برخوردار است چرا که دشمن برای ضربه وارد آوردن به کشور همواره قصد ایجاد تفرقه برای پیشبرد اهداف خود را دارد.

وی ادامه داد: در اتفاقات و حوادث سال ۸۸، دشمن با ایجاد فضای فرافکنانه و القای دروغ برای تقلب در انتخابات موفق به ایجاد تفرقه و چند دستگی در بین مردم شد که همگان با مسائل پیش آمده آشنا هستیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه امروز دشمنان اسلام نه تنها در ایران بلکه در تمام کشورهای اسلامی به دنبال توطئه هستند، به وضعیت کنونی منطقه اشاره و افزود: امروز دشمن تمام توان خود را برای ضربه زدن به معیشت و اقتصاد مردم به کار گرفته است و به زعم خود می تواند از این طریق به نظام و انقلاب فشار آورد، اما فراموش کرده اند که ملت ایران با انسجام و وحدت از گردنه هایی از این بزرگ تر گذر کرده اند.

هاشمی تختی در بخش دیگری از سخنان خود از هرمزگان به عنوان نماد پویایی در امور عمرانی و توسعه یاد و اظهار داشت: در حالی که در بسیاری از استانها شاهد کاهش فعالیت ها هستیم در هرمزگان فعالیت های توسعه ای و زیربنایی ادامه دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس از استاندار و تیم اجرایی و مدیریتی رضایت دارند، گفت: در عین حال نمایندگان در مجلس همواره به دنبال بهبود رویه ها و رفع مشکلات مردم با پیگیری از طریق وزرا هستند کما اینکه این پیگیری ها تا مرحله سئوال از رئیس جمهور نیز ادامه یافت و همگان از نتایج آن مطلع هستند.

وی یادآور شد: فرصت طلایی خوبی برای پیشرفت و توسعه استان، با توجه به همدلی و تعامل موجود در بین نمایندگان، امام جمعه و استاندار رقم خورده است.

هاشمی تختی به برخی از پروژه های عمرانی در سطح شهرستان بندرخمیر اشاره و اضافه کرد: فعال سازی مجدد پروژه مجتمع بندری خمیر یکی از آن کارهایی است که در نتیجه تدوام فضای موجود رقم خورده است.

وی با بیان اینکه امور عملیاتی پروژه بندری مذکور به صورت متمرکز پیگیری می‌شود اظهار امیدواری کرد؛ هر چند مدت اجرای این پروژه در قرارداد با پیمانکار، ۱۸ ماهه قید شده اما اگر در امور مختلف تسهیل و به ایشان کمک شود، این پروژه تا دهه فجر سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

هاشمی تختی همچنین در جریان این سفر برای سومین طی یک ماه اخیر از پروژه مجتمع بندری خمیر بازدید کرد.
مقرر شد از این پس هر سه ماه یک بار این بازدیدها صورت پذیرد تا مشکلات احتمالی رفع شود. حسین هاشمی تختی تاکید کرد، برای ترزیق اعتبارات لازم، از طریق سازمان بنادر و دریانوردی پیگیری های لازم را صورت دهد.
همچنین مقرر شد که دستگاه های مربوطه برای تامین انشعابات آب، و برق و … اقدامات لازم را صورت دهند.
انتها/