به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در دیدار با مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان که به مناسبت روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ مالیاتی صورت گرفت، اظهار داشت: برای تامین بودجه کشور دو راه داریم، یکی مالیات و دیگری فروش نفت و اکنون شرایط کشور به گونه‌ای است که اتکای اقتصاد ما بیشتر بر دوش مالیات است.

وی افزود: مسئله مهم آن است که بار اخذ مالیات در کشور نباید بر دوش مردم و تولیدگران و به طور کلی بر دوش افرادی باشد که قانون‌مدارند بلکه باید روزنه‌های فرار مالیاتی به خصوص در مورد دانه‌درشت‌ها شناسایی و گرفته شود.

عضو کمیسیون مجلس تاکید کرد: انتظار ما این است که رشد آمارهای اخذ مالیات در استان، با افزایش مقابله با فرارهای مالیاتی تحقق یابد و فشار بر دوش مردم و اصناف کم شود.

هاشمی تختی ادامه داد: سهم ما از مالیاتی که باید برای توسعه استان تعلق گیرد، محدود و غیرمنصفانه است و این دغدغه را به وزرا و شخص رئیس جمهور نیز منتقل کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه هرمزگان در موقعیت اقتصادی خاصی قرار گرفته، اضافه کرد: سایه اقتصاد بندری و دریایی و نفتی و صنعتی بر سر هرمزگان سنگینی می‌کند در حالی که این استان سهم مناسبی از مالیات و ارزش افزوده اخذ شده از این حوزه ندارد و باید هر چه بیشتر در این زمینه مطالبه‌گری کنیم.

انتها/