به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موج همدلی، حسین هاشمی تختی در نشست مشترک با فناوران پارک علم و فناوری استان با بیان اینکه اهمیت فعالیت این قشر از جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست، اظهار داشت: امروز بیش از هر زمانی به مباحث فناورانه نیازمندیم چرا که این حوزه است که دانش ها را کاربردی و جامعه را از علوم بهره مند می سازد.

وی با اشاره به درخواست ها برای تامین ساختمان پارک علم و فناوری استان، بیان کرد: زمانی که در کسوت استاندار هرمزگان بودم یکی از مباحثی را که مورد پیگیری داده بودیم موضوع جانمایی مراکز علمی و مراکز نظامی و دفاعی بود، چرا که به عنوان نمونه دانشگاه هرمزگان که باید در درون شهر باشد در محدوده بیرونی قرار گرفته و بر عکس مراکز نظامی در دل شهر قرار دارند که باید فکری برای تغییر مکانی آنها بشود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه امروز نگرانی دشمن از بمب هسته ای نیست، افزود: بمب هسته ای ملت ایران، همان محبوبیت جهانی و اقتدار و بومی سازی دانش هاست که دشمن را به شدت نگران کرده است چرا که هیچ قدرتی نمی تواند آنرا از ایران بگیرد.

هاشمی تختی اضافه کرد: امروز ایران در دستیابی به علوم و دانش ها، و ارائه مقاله ها در رتبه های خوبی قرار دارد که باید در حوزه فناوری نیز جایگاه کشور در دنیا تقویت شود.

نماینده شهرستان های بندرعباس، قشم، خمیر، حاجی آباد و ابوموسی با بیان اینکه پارک علم و فناوری و سازمان هایی همانند بنیاد علمی نخبگان، نیازمند همکاری تمامی دستگاه ها هستند، یادآور شد: پارک های علم و فناوری باید در بعد فضا، اعتبارات و چارت طوری دیده شوند که زمینه ساز بالندگی در این حوزه باشند.

وی ضمن انتقاد از توسعه فاقد ساختار صحیح در بعد آموزش عالی اضافه کرد: متاسفانه توسعه بی رویه مراکز آموزشی عالی فاقد هیئت علمی قوی، سبب افت شدید کیفیت آموزش عالی و تخصص در جامعه شده است و گویا بالکل کیفیت آموزشی در درجه اولویت کمتری قرار گرفته است.

هاشمی تختی نقش علم پارک و فناوری در توسعه تخصص ها را خطیر عنوان و افزود: دست اندرکاران این حوزه با تشخیص جایگاه خود و نیازمندی ها باید به طور متمرکز بر توسعه زیرساخت های لازم بپردازند.

انتها/