▪️راه یکی ازمؤلفه های توسعه و پیشرفت هر منطقه است .

🔶رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس، راه و ایجاد جاده ی ایمن را مهمترین عامل پیشرفت و آبادانی هر منطقه دانست و احداث راه روستایی را جزء اساسی ترین عنصر پیشرفت منطقه خواند.

🔸به گزارش روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ، حسین هاشمی تختی در بازدید از روستاهای بخش احمدی با حضور در نماز جمعه درشهرسرگزاحمدی و در بین نمازگزاران و مسئولان شهرستان حاجی آباد گفت : باید فضا را آماده کنیم تا راه های روستایی ارتقاء و ایمنی جاده بیشتر شود و مسیرها کوتاه تر شده تا به توسعه و عمران روستاها کمک شود.

🔻وی با اشاره به اینکه مشکلات و مسائل در مناطق مختلف بوده و هست و باید این مشکلات به صورت اساسی حل شود بیان داشت : باید برای بعضی از مسائل بدنبال راه حل اساسی باشیم

🔻نماینده مردم هرمزگان در مجلس افزود: بعضی از صنایع و معادن که در حومه ی شهرستان و بخش به کار خود مشغولند و ایجاد مشکلاتی از قبیل آلودگی می کنند باید بخشی از درآمد خود را به این شهرستان یا بخش داده تا صرف آبادانی و عمران آنجا گردد و اگر مالیات آنها به تهران پرداخت می شود باید به دنبال راهکاری بوده و رایزنی هایی را انجام دهیم تا قسمتی از این مالیات را گرفته و در بخش کشاورزی و آموزشی استفاده شود و این پیشنهاد بصورت لایحه مطرح و تصویب شود.

🔹عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی به جاده پرخطر بندرعباس – احمدی اشاره کرد و اظهار داشت : این جاده که دارای پیج های خطرناک و عرض کم است و بخاطر بارندگی های اخیر قسمت هایی از آن تخریب شده باید به آن رسیدگی کرد تا مشکل این راه پر خطر و حادثه خیز حل شود .

🔻وی در ادامه عنوان کرد : برای جاده بندرعباس – احمدی دو موضوع مطرح شده یکی ترمیم و تعریض جاده و رفع نقاط پر خطرجاده بوده که این راهکار سطحی بوده و دومین موضوع برای حل مشکل این جاده، احداث راهی از منطقه ی دو کوه بوده که این مسیر راه را کوتاه تر کرده والبته زمان بر و پر هزینه است که قرار است این جاده تا محور کرمان ادامه پیدا کند که این کار در دستور کار کمیسیون عمران قرار گرفته است .

🔸رئیس مجمع نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس درخصوص سخنان توهین آمیز رئیس جمهور آمریکا در مورد سپاه پاسداران و همچنین نقض برجام گفت : ترامپ حرف های نا بخردانه در مورد سپاه پاسداران زده و سپاه را حامی ترورسیم دانسته ولی او باید بداند که سپاه پاسداران نه تنها محبوب مردم ایران بوده بلکه محبوب مردم کشورهای عراق و سوریه و کشورهای مسلمان می باشد و حامی ضد تروریسم است.

🔹رئیس کمیته بنادر و دریانوردی و صنایع دریایی عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید همه صدای واحدی داشته باشیم اظهار داشت : رهبر انقلاب ما تاکید کرد که باید صدای واحدی داشته باشیم و تمام دستگا ه ها از جمله : قوه قضاییه و قوه مجریه و قوه مقننه و نیروهای نظامی همه باید منسجم تر از همیشه باشند تا وحدت ملی ما تقویت شود.

🔶هاشمی تختی سپاه پاسداران را دلاور مردان این مرز و بوم خواند و گفت : آنها با حضور خود در مرزهای ایران و خارج از مرزهای کشورمان به منافع ملی ما کمک کرده ،زیرا سرکوبی گروهک های تکفیری و داعش در آن سوی مرزها راحت تراز نابود کردن آنها در داخل کشوربوده است .

@hosseinhashemitakhti